“Aasta Ehitusinsener 2019” kandidaadid

EEL valib “Aasta Ehitusinseneri” juba seitsmendat korda. Konkursiga soovitakse tõsta esile parimaid ehituse valdkonnas töötavaid insenere või teaduspõllu harijaid ning aidata kaasa ehitusinseneri maine tõstmisele.

27. novembril 2019 toimub ehitussektori erialaliitude ning MKMi poolt korraldatav konverents “Ehitus 2020+. Sild Tulevikku”, kus kuulutatakse välja erialaliitude poolt valitud 2019. aasta „Aasta ehitaja“, „Aasta ehitusinsener“, „Aasta ehitusprojekt“ (hoonete ja rajatiste arvestuses) ning „Aasta digitaalse innovatsiooni projekt“. 

“Aasta Ehitusinsener 2019” tiitlile on esitatud järgnevad 9 kandidaati:

Arto Lille, Trev-2 Grupp AS projektijuht, kelle juhtimisel valmisid Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd ning Riigitee nr 11 Tallinna ringtee km 6,0 – 9,7 Lagedi – Karla teelõigu ehitustööd.

Gonsiori tn, foto Arto Lille
Tallinna ringtee, foto Arto Lille

Johannes Pello, TTÜ lektor ning Johannes Pello IB OÜ projekteerija, kes projekteeris Porto Franco 13 m sügavuse süvendi puurvaiadest tugiseina, selle ankrud ja hoonetekompleksi kandevaiad ning Maakri tn 30 (Tallinn) 11 m sügavuse süvendi sulundseinaelementidest tugiseina ja torudega toestuse.

Porto Franco
Maakri 30

Marko Leemet, Maru Ehitus AS konstruktor, kes projekteeris Haven Kakumäe jahisadama ja ellinguhoone konstruktsioone ning juhtis konstruktorite meeskonda.

Haven Kakumäe ellinguhoone, foto Riho Kirss
Haven Kakumäe ellinguhoone, foto Maris Tomba

Oliver Siitam, Merko Ehitus Eesti AS KVVKJ insener, kes on projekteerinud ning juhtinud tehnosüsteemide tööd Tallinki büroohoones.

Tallinki büroohoone, foto Tiit Veermäe
Tallinki büroohoone, foto Tiit Veermäe

Peeter Talviste, IPT Projektijuhtimine OÜ projektijuht, kes teostas vajalikud uuringud ning kontrollarvutused Eesti Energia Estonia kaevanduse päikesepargi (suurim Baltikumis) rajamiseks. Lisaks teostas Kohtla-Järve altkaevandatud ala hoonete vajumispildi analüüsi võrdluse eelmise analüüsiga ning Reidi tee pinnase uuringud, viimases teostas ka ehitaja järelevalvet pumpla ning sügavkollektori ehitamise ajal.

Reidi tee pumpla
Reidi tee pumpla

Reimo Rootsma, Kaamos Ehitus OÜ arendusjuht, Ferro Residentsid, Raua 59 arendustegevus.

Ferro Residentsid, foto Tõnu Tunnel
Ferro Residentsid, foto Tõnu Tunnel

Silver Tampuu, Merko Ehitus AS objektijuht, kelle käe all valmisid Noblessneri kvartali äri- ja kortermajad.

Noblessner, foto Tiit Veermäe
Noblessner, foto Tiit Veermäe

Taavi Hinnosaar, Merko Ehitus Eesti AS objektijuht, kes juhtis Lennuliiklusteeninduse lennujuhtimiskeskuse juurdeehituse- ja rekonstrueerimistöid.

Lennujuhtimiskeskus, foto Tiit Veermäe
Lennujuhtimiskeskus, foto Tiit Veermäe

Tiit Karri, AS Telora-E/ Inseneribüroo Telora OÜ ehitusinsener ja omanikujärelevalve projektijuht, kes oli omanikujärelevalve projektijuht Maakri 19/21 arendusel ning teostas omanikujärelevalvet Kiikri tn kortermajade ehitusel.

Maakri kvartal, foto Tiit Veermäe
Kiikri korterelamud